Dobíjacia USB batéria Fenix RCR123A

8,00 U nás nakúpite aj na splátky

Popis

Nabíjacia batéria Fenix ​​ARB-L16-700UP (RCR123A, 16340) s vlastným nabíjacím mico-USB konektorom. Možno ju nabíjať pripojením kábla do micro-USB konektora (napr. Z počítača či nabíjačkou na mobilný telefón) tak aj v klasickej nabíjačke. Oproti batériu ARB-L16-700U je uspôsobený pre väčšie vybíjací prúd (až 2,5 A). Je teda obzvlášť vhodná do zariadenia s väčším prúdovým odberom, napr. Svietidlo Fenix ​​E16 a Fenix ​​E18R. Li-ion technológia dáva jeden z najlepších pomerov množstva uchované energie k váhe článku. Batérie nemajú pamäťový efekt a samovybíjanie je minimálne.

Ochranu batérie možno rozdeliť do dvoch oblastí. V prvej sú pridané elektronické obvody ktoré zabraňujú prebitie článku (situácii kde u klasických li-ion batériu existuje riziko explózie) alebo naopak jeho prílišnému vybitiu (akumulátor by potom nešiel znova nabiť). Navyše tieto obvody chráni batériu proti skratu či vysokému prúdovému odberu, ktorý by mohol akumulátor poškodiť. Ak elektronika batérie vyhodnotí dosiahnutie limitných hodnôt, odpojí článok. V druhej je potom ochrana proti prehriatiu (PTC thermal protection) a špeciálne proti výbuchový ventil. Narozdiel od iných ventilov používaných v li-ion batériách, tento v prípade, keď tlak plynu v článku prekročí určitú hranicu, oddelí elektródy vnútri batérie a tým de-facto preruší exotermickú reakciu a vypustí pretlak plynu mimo akumulátor. Vďaka kombinácii elektronické a mechanické (teplotné a tlakové) ochrany patrí Fenix ​​batérie k tým najbezpečnejším dostupným li-ion akumulátorom.

Svojou veľkosťou zodpovedá akumulátor RCR123 jednorazové lítiové CR123A batériu, preto sa aj často používa do svetiel ako dobíjacie alternatíva k týmto jednorazovým článkom. Overte si prvýkrát či váš spotrebič tento článok podporuje pretože oproti jednorazové batériu má vyššie nominálne napätie. Tieto akumulátory je ďalej možné použiť napríklad vo svietidlách Fenix ​​E15 XP-G2, Fenix ​​PD25, Fenix ​​RC09, Fenix ​​HM50R, Fenix ​​HM51R, Fenix ​​PD22 Ultimate Edition.

POZOR – nepoužívať v Fenix ​​E15 (neplatí pre E15 XP-G2), PD10, PD12, PD20, PD22 (neplatí pre Ultimate Edition) a HL50, hrozí poškodenie elektroniky!

Vzhľadom k dĺžke 35,5 mm nemusí pasovať do starších modelov svietidiel!

parametre akumulátora
Nominálne napätie: 3,6 V
Kapacita: 700 mAh
Maximálny prúdový odber: 3,5cm (2,5 A)
Maximálny nabíjací prúd: 1A, nabíjací prúd vstavaného micro-USB vstupu: 0,3A.
Ochranná elektronika zabudovaná u plusového pólu zaisťuje ochranu proti prebitiu, úplnému vybitiu a skratu.
Životnosť 500 cyklov nabíjania
Priemer: 16 mm (+/- 0,2 mm)
Výška: 35,5 mm (+/- 0,2 mm)
Váha: 18,8 gramov.
Nabíjanie cez micro-USB konektor
Zapojte USB kábel do bočného micro-USB konektora, počas nabíjania svieti kontrolka na vrchnej strane akumulátora červeno. Po dosiahnutí plného nabitia svieti na modro.

Odporúčané nabíjačky
Akumulátor však možné nabíjať aj v klasických nabíjačkách pre Li-ion akumulátory:

Nabíjačka Fenix ​​ARE-C1 +
USB nabíjačka Fenix ​​ARE-X1 +
USB nabíjačka Fenix ​​ARE-X2
Nabíjačka Fenix ​​ARE-C2 +
Mini USB nabíjačka MC1
USB nabíjačka LII-100
USB nabíjačka VC2
USB nabíjačka VC4
Nabíjačka Soshine H2 s LCD
Nabíjačka Soshine H4 s LCD
SkyRC MC3000
FKtechnics IPC-7
Nabíjačka LII-500

Upozornenie
Pokiaľ možno nevybíjajte akumulátor pod 3V
Neskratujte akumulátor (nespájajte póly článku vodičom)
Nevhadzujte akumulátor do ohňa ani do vody
Nikdy nevkladajte akumulátor do nabíjačky obrátene (opačne polaritami)
Pri použití akumulátora dbajte na zásady bezpečnosti
Používajte iba adekvátnu nabíjačku podporujúce Li-ion akumulátory
Záruka
Zákonná dvojročná záruka.