ČZ 550 Lux

897,00 

Séria ČZ 550 predstavuje novú radu elegantných, esteticky a ergonomicky riešených guľovníc. Pestrá ponuka modelov rady ČZ 550. So schránkou!! IBA OSOBNÝ ODBER!!!U nás nakúpite aj na splátky

Kategórie:

Popis

POPIS:

Séria ČZ 550 predstavuje novú radu elegantných, esteticky a ergonomicky riešených guľovníc. Pestrá ponuka modelov rady ČZ 550 svojimi vlastnosťami a konštrukčným riešením vychádza v ústrety súčastným požiadavkám kladeným na športové a lovecké zbrane. Guľovnice sú vybavené kompaktným spúšťovým mechanizmom s francúzskym napínáčikom, ktorý je pevne spojený so systémom zbrane. Priame spúšťanie (bez napínáčika) má možnosť regulácie odporu spúšte a dĺžky chodu spúšte pred a po odpálení. Napínáčik možno jednoduchým spôsobom vymontovať bez vplyvu na zriadenie spúšťového mechanizmu pre príjemné spúšťanie. Štandardne sú guľovnice vybavené dvojpolohovou nehlučnou poistkou odisťovanou v smere streľby. Na zvláštnu objednávku je možno dodať trojpolohovú poistku (v strednej polohe je zaistený spúšťový mechanizmus, možno však otvoriť záver).

Guľovnice sa dodávajú s otvorenými nastaviteľnými mieridlami alebo bez mieridiel, pripravené pre montáž puškohľadov alebo športových dioptrických mieridiel. Guľovnice s otvorenými mieridlami sú opatrené perličkovou muškou a cieľnikom umiestneným tak, aby bolo možno na zbraň namontovať aj najväčší zameriavací ďalekohľad.

Charakteristické vlastnosti

Široký sortiment kalibrov umožňujúcich optimálnu voľbu kalibru podľa podmienok používania guľovnice, dobré vyváženie zbrane zaručuje pohotové a ľahké zamierenie, ľahká montáž zameriavacieho ďalekohľadu, jednoducho ovládateľné a dobre prístupné ovládače (kľuka záveru, spúšť s napínačikom, poistka, záchyt záveru, záchyt zásobníka, západka dna schránky), kompletne nastaviteľný spúšťový mechanizmus s napínačikom, signalizácia napnutia bicieho mechanizmu, ľahká demontáž pre čistenie a bežnú údržbu, vykonateľná bez akéhokoľvek náradia, vysoká presnosť streľby, vysoká životnosť, vysoká funkčná spoľahlivosť za všetkých podmienok používania aj pri použití streliva od rôznych výrobcov s rôznymi typmi striel.

Klasická celopažba z orechového dreva s lícnicou bavorského typu opatrená rybinami a pryžovou ventilovanou bodkou. Typ pažby umožňuje zamierenie ako pri streľbe cez otevorené mieridlá, tak s optickým zameriavačom

Technické parametre:

          ModelČZ 550 Lux
          Kaliber zásobník.243 Winchester / .308 Winchester
          Kaliber schránka.270 Winchester / 7 x 64 / 6,5 x 55
SE / .30 – 06 Springfield / 9,3 x 62 / 8 x 57 IS
          Kapacita zásobníka4
          Kapacita schránky5
          Celková dĺžka1055 mm
          Dĺžka hlavne520 mm
          Celková výška210 mm
          Celková šírka80 mm
          Hmotnosť3100 g
          Pažbaorechová s lícnicou
          Bodkapryžová ventilovaná