ČZ 550 Lux Celopažba

905,00 

Séria ČZ 550 predstavuje novú radu elegantných, esteticky a ergonomicky riešených guľovníc. Pestrá ponuka modelov rady ČZ 550. IBA OSOBNÝ ODBER!!!U nás nakúpite aj na splátky

Kategórie:

Popis

POPIS:

Séria ČZ 550 predstavuje novú radu elegantných, esteticky a ergonomicky riešených guľovníc. Pestrá ponuka modelov rady ČZ 550 svojimi vlastnosťami a konštrukčným riešením vychádza v ústrety súčastným požiadavkám kladeným na športové a lovecké zbrane. Guľovnice sú vybavené kompaktným spúšťovým mechanizmom s francúzskym napínáčikom, ktorý je pevne spojený so systémom zbrane. Priame spúšťanie (bez napínáčika) má možnosť regulácie odporu spúšte a dĺžky chodu spúšte pred a po odpálení. Napínáčik možno jednoduchým spôsobom vymontovať bez vplyvu na zriadenie spúšťového mechanizmu pre príjemné spúšťanie. Štandardne sú guľovnice vybavené dvojpolohovou nehlučnou poistkou odisťovanou v smere streľby. Na zvláštnu objednávku je možno dodať trojpolohovú poistku (v strednej polohe je zaistený spúšťový mechanizmus, možno však otvoriť záver).
Guľovnice sa dodávajú s otvorenými nastaviteľnými mieridlami alebo bez mieridiel, pripravené pre montáž puškohľadov alebo športových dioptrických mieridiel. Guľovnice s otvorenými mieridlami sú opatrené perličkovou muškou a cieľnikom umiestneným tak, aby bolo možno na zbraň namontovať aj najväčší zameriavací ďalekohľad.

Charakteristické vlastnosti

Široký sortiment kalibrov umožňujúcich optimálnu voľbu kalibru podľa podmienok používania guľovnice, dobré vyváženie zbrane zaručuje pohotové a ľahké zamierenie, ľahká montáž zameriavacieho ďalekohľadu, jednoducho ovládateľné a dobre prístupné ovládače (kľuka záveru, spúšť s napínačikom, poistka, záchyt záveru, záchyt zásobníka, západka dna schránky), kompletne nastaviteľný spúšťový mechanizmus s napínačikom, signalizácia napnutia bicieho mechanizmu, ľahká demontáž pre čistenie a bežnú údržbu, vykonateľná bez akéhokoľvek náradia, vysoká presnosť streľby, vysoká životnosť, vysoká funkčná spoľahlivosť za všetkých podmienok používania aj pri použití streliva od rôznych výrobcov s rôznymi typmi striel.

Klasická celopažba z orechového dreva s lícnicou bavorského typu opatrená rybinami a pryžovou ventilovanou bodkou. Typ pažby umožňuje zamierenie ako pri streľbe cez otevorené mieridlá, tak s optickým zameriavačom.

Technické parametre:

 

           Model

Kaliber

 

ČZ 550 FS

7×64

           Variants kalibra – zásobník.243 Winchester / .308 Winchester
           Varianta kalibra – schránka.270 Winchester / 7 x 64 / 6,5 x 55
 SE / .30 – 06 Springfield / 9,3 x 62 / 8 x 57 IS
              Funkcia spúšťového mechanizmujednospúšť s napínačikom
           Kapacita zásobníka4
           Kapacita schránky5
           Celková dĺžka1055 mm
           Dĺžka hlavne520 mm
           Celková výška210 mm
           Celková šírka80 mm
           Hmotnosť3100 g
           Pažbaorechová
           Bodkapryžová ventilovaná