Nature
Nature
Nature
×
NatureNature
Zľava!

Zameriavač Apex LRF XQ38

3,340.00  3,250.00 

Na sklade

Kedy bude u vas?

Apex je zameriavací ďalekohľad na princípe termovízne kamery, určený pre poľovnícke účely. K svojej činností využíva nechladený mikrobolometer, ktorým sníma tepelný obraz, spracováva vnútorným procesorom a následne zobrazuje v kvalite 640 x 480 px za pomoci mikro AMOLED displeja. Technológia AMOLED zobrazuje obraz s vynikajúcim kontrastom, prekreslený do najmenších detailov, navyše je to jediná technológia spoľahlivo zobrazujúci nespomalený obraz v mrazivých podmienkach. Okrem základného optického zväčšenia zameriavač umožňuje priblíženie obrazu digitálnym zoomom a to buď plynulé alebo násobením 2x / 3x / 4x. Zameriavač je vodeodolný a mrazuvzdorný a konštruovaný pre použitie na loveckých zbraniach rôznych kalibru a to vrátane .375.

Laserový diaľkomer


Integrovaný laserový diaľkomer. Presné strieľaní vyžaduje znalosť presnej vzdialenosti do cieľa. Integrovaný laserový diaľkomer zameriavača má dosah až 1000m a umožňuje vykonávať ako jednotlivé merania, tak aj neprerušované meranie vzdialenosti, a to s presnosťou ± 1 m.

Režimy pozorovania


Apex ponúka tri režimy pozorovaní, ktoré upravujú nastavenie parametrov zameriavača tak, aby zabezpečili najlepší možný obraz pre špecifické podmienky pozorovaní: “Hory” (lepší kontrast), “Les” (nízky kontrast) a “Rozpoznanie” (lepšie vykreslenie detailov teplých objektov).

Voliteľné kríže


Zámerný kríž zameriavača je zobrazený spolu s obrazom priamo displeji t.j. v jednej ohniskovej rovine, v dôsledku čoho Apex má nulovú paralaxu a zamierenie zameriavača je vždy úplne presné. Apex ponúka na výber 10 rôznych zámerných krížov, a možnosti prepínania jeho farby medzi bielou a čiernou.

Kalibrácia


Kalibrácia vykonáva vyrovnaní v senzore teploty pozadí a je nevyhnutná pre činnosť každej termovíziu. Core ponúka tri kalibračné režimy: manuálny režim (M), poloautomatický režim (H) a automatický (A). V Manuálne režime používateľ musí sám zatvoriť kryt objektívu a stlačením tlačidla spustiť kalibráciu. Kalibrácia je absolútne bezhlučná. V poloautomatickom a automatickom režime senzor bude prikrytý vnútorné clonou a spúšťanie kalibrácie vykoná užívateľ sám na základe vyhodnotenia kvality obrazu alebo plne automatický to vykoná softvér prístroja bez zásahu užívateľa.

Vysoká odolnosť na spätný ráz


Originálna konštrukcia ochrany mikrobolometer pred nárazom a vibrácii umožňuje bezproblémové použitie zameriavačov Apex na zbraniach veľkých kalibru vrátane .375, brokovníc alebo vzduchoviek.

 

Technické parametre
Zväčšenie 2.1 – 8.4 x
Zorné pole 17,2 m
Očný reliéf 67 mm
Mikrobolometer 384 x 288 px
Rozlíšenie 640 sek
Svetelnosť f/1.2
Zorný uhol 9.8 x 7.4°
Display OLED
Vodotesnosť IPX7/IPX4 (pro dálkoměr)
Rozmery
Rozmer v mm (Š)335 mm x (V)110 mm x (D)75 mm
Hmotnosť 0,75 kg
features

Expresná doprava

features

Kamenná predajňa

features

Viac ako 2500 produktov

features

Možnosť kúpy na splátky

Žiadne produkty

Vstupujete na stránky od 18 rokov a platným zbrojným preukazom

Pokračovaním na stránku potvrdzujete, že ste držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie. Nasledujúce stránky sú určené len odborníkom alebo podnikateľom v oblasti výroby a predaja zbraní a streliva.