Nature
Nature
Nature
Nature
Nature
Nature
Nature
Nature
Nature
Nature
Nature
Nature
Nature
Nature
Nature
Nature
Nature
Nature
Nature
Nature
Nature
×
NatureNatureNatureNatureNatureNatureNatureNatureNatureNatureNatureNatureNatureNatureNatureNatureNatureNatureNatureNature
Zľava!

Termovizia Helion XP 38

4,039.00  3,955.00 

Na sklade

Kedy bude u vas?

Predaj možný aj na splátky.

Helion je termovíznom pozorovacím prístrojom zobrazujúcim tepelné rozloženie scény. Prístroj je výsledkom dlhodobého výskumu a vývoja, v ktorom boli implementované najnovšie poznatky v oblasti spracovania tepelného obrazu, ktoré zaisťujú prístrojmi Helion zobrazenie v najvyššej kvalite. Termovízia Helion je vybavená Wi-Fi a je plne integrovaná s mobilnými zariadení na báz Android a iOS.

VLASTNOSTI

Trail

Vysoké rozlíšenie 640×480

Helion XP sa môže skutočne pochváliť špičkovým prekreslením obrazu do najmenších detailov, a to vďaka použitiu nechladeného mikrobalometru s rozlíšením 640x480px a veľkosti pixelov 17 mikrometrov.

Trail

Teplotný stabilizácia senzora

Do prístroja bol integrovaný chladič, účinne odvádzajúci teplo snímača a ďalších elektronických obvodov, stabilizujúce vnútornú teplotu prístroja a výrazne znižujúce nežiaduci “teplotný šum”.

Trail

variabilné zväčšenie

Helion ponúka dve možnosťou zmeny zväčšenia: plynulú zmenu až do 8x násobného zoomu alebo zmenu v krokoch s 2x násobným zväčšením. Každý užívateľ si môže podľa svojich skutočných potrieb vhodne prispôsobiť zväčšenie a zorné pole prístroja konkrétnom pozorovacím podmienkam.

Trail

Vysoká rýchlosť snímkov

Vďaka obnovovaciu snímkovej frekvencii 50Hz Vám neuniknú žiadne podrobnosti pri pozorovaní prístrojom dynamických objektov v rýchlom pohybe.

Trail

Detekčná vzdialenosť až 1800 m

V závislosti od modelu Helion sa vzdialenosť detekcie tepelných objektov pohybuje až do 1800 metrov.

Trail

Funkcia “Obraz v obraze”

Funkcia “obraz v obraze” zobrazuje ďalšie okno s 2x zväčšeným obrazom cieľa. To umožňuje detailne prezrieť cieľ. Okno je umiestnené na stredu, v hornej časti obrazovky a zaberá iba 1/10 z celkovej plochy obrazu. Užívateľ pritom vidí obraz v širokom zábere celého zorného poľa prístroja a súčasne zväčšený náhľad na cieľ.

Trail

Vstavané nahrávanie videa

Vďaka vstavanému videorekordéra termovízie Helion je zachytenie statických snímok alebo videa lovu bezproblémové. Foto a video sa ukladajú do vnútornej 8Gb pamäti prístroja a môžu byť ľahko prenesené do PC / notebooku cez káblové USB pripojenie alebo Wi-Fi.

Trail

Sledovanie a živý prenos obrazu cez internet

Vrcholnú funkciu Helion je možnosť jeho bezdrôtového spojenia cez Wi-Fi s mobilným zariadením (smartphonom alebo tabletom) na báz Android a iOS s využitím bezplatnej mobilnej aplikácie Stream Vision. Aplikácia Stream Vision Vám umožní prijímať zábery v reálneho čase, vzdialene ovládať funkcie prístroja ako aj on-line vysielať snímaný prístrojom obraz na Youtube a zdieľať s priatelia.

Trail

B-Pack akumulátor

Novým štandardom napájanie výrobkov Pulsar je akumulátor B-Pack, umožňujúcim rýchle dobíjanie a poskytujúcim prístrojmi dostatok energie pre spoľahlivú prevádzku za každého počasia. Štandardné akumulátor IPS5 s kapacitou 5,5Ah zabezpečí prevádzku prístroja na maximálny výkon po dobu 8 hodín. Ako voliteľné príslušenstvo je možné dokúpiť veľkokapacitný akumulátor IPS10 dvojnásobne zvyšujúce prevádzkový čas prístroja alebo adaptér pre jeho napájanie klasickými AA alebo CR123 batériami.

Trail

grafický diaľkomer

Jednoduchý grafický diaľkomer umožňuje rýchle meranie vzdialenosti na cieľ, u ktorého je možné vopred odhadnúť výšku (jeleň – 1,7 m; kanec – 0,7m; zajac – 0,3m).

Trail

vodotesný

Ochranný stupeň vodeodolnosti IPX7 zaisťuje spoľahlivú prevádzku prístroja vo vlhkom prostredí, pri intenzívnom daždi a snežení, alebo dokonca aj pri ponorení do vody na hĺbku do 3ft. po dobu 30 min. (IEC 60529).

Trail

Široký rozsah prevádzkových teplôt

Použitie v termovízie Helion mrazuvzdorného AMOLED displeja dáva istotu bezchybného zobrazenia v extrémne širokom rozsahu prevádzkových teplôt od -25 ° C … 50 ° С.

Trail

Bezdrôtový diaľkový ovládač

Ergonomický tvarovaný bezdrôtový diaľkový ovládač s multifunkčným ovládacím prvkom – enkodérom je veľmi praktickým doplnkom, umožňujúcim užívateľovi komfortne nastavovať a ovládať všetky funkcie prístroja na dosah ruky.

Trail

Funkcia Display-off

V krátkych prestávkach pri pozorovaní pre šetrenie energie napájanie a zlepšenie maskovacieho efektu možno využiť funkciu vypnutia displeja. Pri aktivácii funkcie sú ostatné obvody prístroje aktívny a k obnoveniu zobrazenie dochádza okamžite.

Trail

Užívateľsky prívetivé rozhranie

Rozhranie termovízie Helion je intuitívne. Rozvrhnutie ovládacie prvkov sú navrhnuté pre pohodlnú manipuláciu jednou rukou. Všetky nastavenia sú prehľadne usporiadané do menu. Pri zobrazení menu a zmene nastavení parametrov sú ich aktuálne hodnoty zobrazované mimo centrálnu časť displeja dokreslenie tienením zlepšujúcim jej čitateľnosť. Tým nedochádza k prekrytiu stredu obrazu a užívateľ môže aj naďalej komfortne sledovať cieľ. Dôležité informácie o nastavení sú vždy zobrazené v spodnom stavovom riadku.

aktualizácia softvéru

V prípade vydania aktualizácie softvér výrobcom, má užívateľ možnosť s použitím mobilných zariadení iOS alebo Android s aplikáciou Stream Vision Apps vykonať jeho stiahnutie a nahranie do pristroja.

PREDNOSTÍ

Vysoké rozlíšenie senzora 640×480
Variabilné zväčšenie 1,9х až 15.2x
8 programov farebného zobrazenia
Detekčná vzdialenosť až 1350m
Funkcia obraz v obraze
grafický diaľkomer
Integrácia s mobilnými zariadení iOS a Android
Bezdrôtové pripojenie po Wifi
Integrovaný akumulátor (vydra: IPS5-8h, IPS10-16h)
Vodeodolný (IPX7)
vstavaný videorekordér

LOV

Helion je perfektným pomocníkom pri love. Presne a s najmenšími detailmi budete vidieť okolia a to bez rozdielu denný alebo nočný doby, či už prší alebo je ranná hmla, nič Vás nezaskočí. Pomôže objaviť prichádzajúce zver aj v krovím, dohľadať odskočenú po rane záver, vidieť kde denný alebo nočný optika už nemá šancu. Ušetrí Vám veľa času a úsilia pri love, a urobí z neho naozajstný zážitok. Helion XP50

POZOROVANIA

Trail XP50 Pozorovanie prírody je s termovíziu Helion veľmi jednoduché. S príchodom noci život nezaspáva, ako by si mnohí mysleli, naopak sa prebúdza. Nočný život v lese odhalí veľa zaujímavosti a prinesie nezabudnuteľné zážitky. Mnohé zvierat sa stáva aktívna práve v noci, vychádza z ukrytú v hľadaní potravy alebo sa pária. To je najlepší čas pre pozorovanie s Helion.

WI-FI

Integrovaný Wi-Fi modul pripojí Helion k ľubovoľnému mobilné zariadenia na platforme Android alebo iOS s inštalovanou mobilnú aplikáciu Stream Vision. V kombinácii s smartphonom alebo tabletom Helion sa stáva mocným nástrojom, ktorý môže byť použitý pre celý rad aplikácií vrátane diaľkového pozorovania, sledovanie objektov, nahrávanie videa, zdieľanie dát, detekciu pohybu, živé prenosy videá na YouTube a mnoho ďalších. Helion XP50

OVLÁDANIE A farebné režimy

Helion bol navrhnutý s myšlienkou prines čo najkomfortnejšieho ovládanie, s najlepšou ergonómia ovládacích prvkov a komfortným rozhraním. Pre lepšiu prehľadnosť displej je doplnený alfanumerickým stavovým riadkom v dolnej časti displeja. Položky nastavenia menu sú zobrazené na kontrastným pozadí s prechodom mimo centrálnu oblasť, takže užívateľ môže meniť nastavenia prístroja a sledovať objekt pozorovania.

Okrem užívateľsky obľúbených “white hot” a “black hot” HELION ponúka ďalších 6 farebných variantov zobrazenia pre presnejšie farebné mapovanie okolitej teploty. Prechod z farebného na predvolené zobrazenie “white hot” počas prevádzky je rýchly a jednoduchý.

“Hot White” “Hot Black”
Helion XP50 Helion XP50

“Hot Red”

“Red Monochrome”

Helion XP50 Helion XP50

“Ultramarine”

“Rainbow”

Helion XP50 Helion XP50

“Violet”

“Sepia”

Helion XP50 Helion XP50

REŽIMY POZOROVANIA

Helion je vybavený tromi režimami spracovania a zobrazenie obrazu, optimalizovanými do rôznych pozorovacích podmienok. V lesoch rozloženie teploty sa výrazne líši od teploty na horách alebo v meste a nastavenívhodného režime umožní optimálne prispôsobiť parametre prístroja na dosiahnutie najlepšieho kvality obrazu. Môže zvoliť režim “Forest” v lese alebo réžii “Rocks” na horách. Pre najlepšie detekciou a rozpoznanie cieľa na diaľku je pripravený režim “Identification” (Identifikácia).
“Forest” (Les) “Rocks” (Hory)
Helion XP50 Helion XP50

“Identifikation” (Identifikácia)
Helion XP50

REŽIM “OBRAZ V OBRAZE”

Režim zobrazenia “Obraz v obraze” zlepšuje presnosť zameranie cieľa tým, že zväčšený obraz cieľa je zobrazený v hornej časti displeja. Táto oblasť zaberá len 1/10 zobrazovacej plochy displeja a preto celé zorné pole zostáva prakticky využité pre väčší rozhľad.

features

Expresná doprava

features

Kamenná predajňa

features

Viac ako 2500 produktov

features

Možnosť kúpy na splátky

Žiadne produkty

Vstupujete na stránky od 18 rokov a platným zbrojným preukazom

Pokračovaním na stránku potvrdzujete, že ste držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie. Nasledujúce stránky sú určené len odborníkom alebo podnikateľom v oblasti výroby a predaja zbraní a streliva.