Nature
Nature
Nature
Nature
Nature
Nature
Nature
Nature
Nature
×
NatureNatureNatureNatureNatureNatureNatureNature
Zľava!

PULSAR Quantum Lite XQ30V

PULSAR Quantum Lite XQ30V

1,607.00  1,540.00 

Na sklade

Kedy bude u vas?

 

Predaj možný aj na splátky

Termovízia PULSAR Quantum Lite XQ30V

Termovízne pozorovacie prístroje Quantum umožňujú pozorovanie a detekciu tepelného rozloženie objektov a okolia a to za akýchkoľvek podmienok: deň alebo noc, dážď alebo sneženie, hmla alebo dym a dokonca umožňujú nahliadnuť cez krovie alebo lesný porast.
Termokamera prevádza ľudským okom neviditeľné tepelné žiarenie do viditeľného spektra a preto jej zobrazenie nezáleží na okolitom osvetlení (deň / noc).
V Termovízia Quantum sú použité najnovšie technické a technologické riešenia v oblasti termovízie a digitálneho spracovania obrazu a preto Quantum ponúka vynikajúce zobrazenie s bezkonkurenčnými parametrami.

Palety farieb

Quantum XQ ponúka na výber 7 farebných paliet pre zobrazenie obrazu. Štandardné monochromatické zobrazenie “hot white”, ďalej “hot black” a farebné zvýraznenie v rôznych farbách najhorúcejších a najchladnejších objektov.

Diaľkomer

Quantum XQ má pomerový diaľkomer vykonaný v tvare grafickej stupnice, ktorá umožňuje s dostatočnou presnosťou merania vzdialenosti k objektu pozorovania od ktorého možno odhadnúť jeho výšku (jeleň – 1,7 m; kanec – 0,7m; zajac – 0,3m).

Veľká detekčná vzdialenosť

Skutočný rozsah detekcie ľudskej postavy (1.8×0.5m, človek na pozadí lesa vo vrchnom oblečení) pre Quantum XQ v závislosti od modelu sa pohybuje do 900 m.

úspory energie

Vypnutie videa výstupu, ak ho nevyužívate, výrazne šetrí pre Quantum XQ energiu a zvyšuje celkovú prevádzkovú dobu pri napájania pomocou batérií alebo externým zdrojom.

Rýchly štart

Štart termovízie od stlačenia tlačidla ON do plného prevádzkového stavu trvá cca 2 sekundy, čo je jeden z najlepších výsledkov vo svojej triede.

Jas a kontrast

OLED displej, použité pre zobrazenie obrazu, má veľký rozsah jasu a kontrastu. Multifunkčné ovládacie koliesko, nachádzajúce sa hneď vedľa objektívu, umožňuje užívateľovi rýchlo a komfortné prispôsobenie jasu a kontrastu obrazu konkrétnym pozorovacím podmienkam.

Externé napájanie
Prevádzková doba prístroja môže byť výrazne zvýšená vďaka použitiu externých zdrojov napájania (napríklad Pulsar EPS3 / EPS5), ktoré sa pripája pomocou špeciálneho konektora. Pri použití v mrazivom počasí, napájanie môže byť uložené pod oblečením.

Ovládacie prvky

Hlavné riadiace funkcie (zapnutie a vypnutie prístroja, kalibrácia čidla, inverzné zobrazenie, digitálny zoom) sa vykonáva pomocou tlačidiel horného panelu. Veľkosť a umiestnenie tlačidiel sú prispôsobené pre pohodlné použitie ako v rukavici alebo holou rukou. Jas a kontrast sú nastavovaný multifunkčným kolieskom, umiestneným spredu vedľa objektívu.

Vysokofrekvenčné snímkovanie

Vzhľadom k vysokej obnovovacej obrazovej frekvencii (50 Hz) termokamerou zle bez spomalenia sledovať objekty v pohybe (pri rýchlom pohybe pozorovateľa alebo predmetu pozorovanie).

Režimy pozorovania

Quantum XQ má prednastavené tri pozorovacie režimy. Každý z režimu upravuje citlivosť prístroja a parametre zobrazenia obrazu tak, aby bol poskytnúť najlepší možný obraz v konkrétnych pozorovacích podmienkach. Prednastavené režimy sú nasledujúce: “City” (rozšírený kontrast), “les” (nízky kontrast) a “Identifikácia” (zlepšenie vykreslenie detailov teplých predmetov).

Displej OFF

Ak je potrebné, pre dočasné zastavenie pozorovanie môže užívateľ zapnúť funkciu DISPLAY OFF. Táto funkcia poskytuje pozorovateľovi potrebnú úroveň maskovanie (vypnutá obrazovka prístroja), šetrí energiu a umožňuje okamžitý reštart (ak je displej vypnúť všetky ostatné elektronické obvody pracujú a pre vrátenie stačí stlačiť znovu tlačidlo ON).

Kalibrácia

Quantum má tri kalibračné režimy: tichý manuálnom režime ( “M”), automatický ( “A”) a poloautomatický ( “H”). Režim “A” znamená že prístroj vyhodnotí obraz a vykoná kalibrácia plne automatický. V režime “H” si užívateľ rozhodne o kvalite obrazu sám a podľa potreby vykoná kalibráciu prístroja stlačením tlačidla “Cal”. Ručná kalibrácia ( “M”) sa vykonáva stlačením tlačidla pred ktorú užívateľ musí prikrytý ručne objektív prístroja krytkou. Réžia “M” sa odporúča pre lov kvôli absolútnu bezhlučnosť.

Telo

Telo prístroja je vyrobené z plastu s výstužou zo sklenených vlákien a je schopné efektívne odolávať nárazom, vlhkosti a prachu. Vlastností materiálov umožňujú použitie prístroja v extrémnych podmienkach a gumové armovanie zaručuje jeho bezpečné uchopenie.

Napájanie
Quantum je napájaný pomocou štyroch AA (nabíjacích) batérií. Batérie sú uložené v kontajneri, ktorý je umiestnený do priestoru pre batérie a umožňuje jeho rýchlu výmenu. S prístrojom je dodávaný aj náhradné kontajner.

Užívateľské rozhranie
Aktuálne informácie o stave batérií, zapnutých funkciách, čase a pod. sú zobrazený neutrálne modrou farbou v stavovom informačnom riadku v spodnej časti obrazovky. Pri zmene parametra alebo funkciu (digitálny zoom, inverzný mód, nastavenie jasu / kontrastu) užívateľ je upozornený príslušnou ikonkou zobrazenú na obrazovke v pravom hornom rohu. Prístroj má tiež intuitívne nastavenie menu s ovládaním jedným multifunkčným tlačidlovým kolieskom.

Video výstup
Quantum je vybavený VIDEO OUT, ktorý umožňuje nahrávanie videa v reálnom čase s využitím externého záznamového zariadenia napr. Yukon MPR.

Technické parametre

Rozsah zväčšenia: 2.5 .. 10 x

Priemer výstupnej pupily: 8mm

Pripojovacie závity: ÁNO

Typ videosignálu na výstupe: CCIR / EIA (podľa regiónu)

Zväčšenie: 2.5 .. 10x

Digitálne zväčšenie: 2x; 4x

Mikrobolometer: 384×288 px

Rozmer pixelu: 17μm

Typ displeja: AMOLED

Rozlíšenie displeja: 640×480 px

Snímkovanie: 50 Hz

Vzdialenosť detekcie: 900m

Ohnisková vzdialenosť: 30 mm

Clonové číslo: 1.6

Priemer objektívu: 19 mm

Zorný uhol: 12.4 x 9.3 °

Zorné pole vo 100m: 21,8 m

Očný reliéf: 20mm

Dioptrická korekcia: ± 5 dioptrie

Najkratšia ostriaca vzdialenosť: 3m

Napájanie: 4 ÷ 6 (4xAA) V

Externé napájanie: DC 8.4 ÷ 15

Bezpečnostná trieda podľa IEC 60825-1: 2007: IPX4

Závit: 1/4 ”

Prevádzkové teploty: -25 .. 50 ° C

Prevádzková doba: 5.5 … 6.5 hod.

Rozmery: 200 x 86 x 59 mm

Hmotnosť: 0.35 kg

Záruka: 36 mesiacov

features

Expresná doprava

features

Kamenná predajňa

features

Viac ako 2500 produktov

features

Možnosť kúpy na splátky

Žiadne produkty

Vstupujete na stránky od 18 rokov a platným zbrojným preukazom

Pokračovaním na stránku potvrdzujete, že ste držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie. Nasledujúce stránky sú určené len odborníkom alebo podnikateľom v oblasti výroby a predaja zbraní a streliva.