Zobrazených 1–24 z 247 výsledkov

Puškohľady

Puškohľad alebo tak zvaný “puškový ďalekohľad” je v zbraňovej technike optické zariadenie, ktoré sa upevňuje k zbrani pred alebo na miesto pôvodných mieridiel a uľahčuje zameriavanie na dlhšie vzdialenosti pretože približuje/zväčšuje cieľ. Ide vlastne o upravený ďalekohľad so zameriavacou osnovou. Puškohľad sa používa predovšetkým na ostreľovačských a loveckých puškách.

Ponúkame Vám širokú ponuku puškohľadov na trhu. Môžete si vybrať z pestrej ponuky značkových puškohľadov od špičkových výrobcov. Do pozrnosti Vám dávame puškohľady Meopta, puškohľady Yukon, puškohľady Zeiss, puškohľady Docter a Noblex.

Svojim parametrami predstavujú najvyššiu kvalitu medzi puškohľadmi. Všetky naše puškohľady a zameriaveče poskytujú strelcovi tie najlepšie optické vlastnosti, čistotu obrazu a sú mimoriadne odolné voči spätnému nárazu, mechanickému poškodeniu či voči vode. Ponúkame puškohľady s variabilným zväčšením a s osvetleným bodom stačí si vybrať s našej ponuky puškohľadov.

Puškohľady sa klasifikujú podľa optického zväčšenia a priemeru objektívu, napr. 10 x 50. To by znamenalo 10-násobné zväčšenie s 50 mm objektívom. Všeobecne povedané, väčšie priemery šošoviek objektívu, vďaka svojej schopnosti zbierať väčšie množstvo svetla, poskytujú väčší výstupný zorník, a teda poskytujú jasnejší obraz na okulári. Na pevne stanovených mierkach zväčšenia by sa mal zvoliť zväčšovací výkon a priemer objektívu na základe zamýšľaného použitia.

Existujú aj puškohľady s variabilným zväčšením. Zväčšenie je možné meniť ručným ovládaním mechanizmu priblíženia. Variabilné mieridlá ponúkajú väčšiu flexibilitu pri snímaní pri rôznych rozsahoch, cieľoch a svetelných podmienkach a ponúkajú relatívne široké zorné pole pri nižších nastaveniach zväčšenia.

Niektoré staršie puškohľady, hlavne nemeckej alebo inej európskej výroby, majú odlišnú klasifikáciu, ak druhá časť označenia odkazuje na „silu zhromažďovania svetla“.